Udostępnij

Dużo osób ostatnio używa słowa sodomici najczęściej w odniesieniu do osób LGBT. Ale czy rozumieją co to oznacza? Zobaczmy co Biblia mówi na ten temat.

***

Sodoma to starożytne miasto w którym mieszkał Lot, bratanek Abrahama, które zostało osądzone przez Jehowę za swój grzech. Słowo Boże mówi, że stało się to po to, by było dla nas przestrogą.

Miasta Sodomę i Gomorę spalił do cna i skazał na zagładę jako przykład dla tych, którzy by mieli wieść bezbożne życie, 2 Ptr. 2:6

Co było grzechem Sodomy? Niektórzy myślą, że homoseksualizm. Ale to tylko część prawdy. Grzechem Sodomy była wszelka możliwa perwersja i grzechy seksualne przy braku jakiegokolwiek pohamowania – zoofilia, pedofilia, cudzołóstwo, nekrofilia, pornografia, prostytucja, etc.

Warto też zauważyć, że jak każde starożytne miasto również Sodoma była miejscem gdzie uwielbiano różnych bogów. Przecież prawdziwy Bóg, Jehowa objawił się dopiero Izraelowi.
Czyli bałwochwalstwo stwarzało duchową atmosferę dla demonicznej aktywności mieszkańców Sodomy. Sodoma popełniała obrzydliwości i duchowe i fizyczne co zawsze idzie ze sobą w parze!

Prorok Ezechiel prorokuje do Domu Judy mówiąc o Sodomie:

Jakom żyw, mówi Wszechmocny Jehowa – twoja siostra Sodoma i jej córki nie postępowała tak, jak ty postępowałaś razem ze swoimi córkami.
Oto winą Sodomy, twojej siostry było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami lecz nie wspomagała ubogiego i biednego.
Były wyniosłe i popełniały obrzydliwość przed moim obliczem
dlatego je usunąłem jak widziałeś,
Ezech.16:48-50

Pycha i bogactwo powodowało, że ludzie w Sodomie, pochłonięci swoim egoistycznym życiem zupełnie zapomnieli o innych – biedniejszych i słabszych od siebie. To też jest grzechem Sodomy.

Czyli sodomita to nie tylko człowiek rozwiązły duchowo – przez czczenie innych bogów, seksualnie – przez różnego rodzaju perwersje, ale również rozwiązły w dziedzinie materialnej – przez chciwość, nienasycenie i egoizm.

***

Niech słowa Ezechiela będą ostrzeżeniem dla ludzi dziś. Prorok mówi, że Sodoma zachowywała się lepiej niż … Izrael!

Ludzie którzy dziś w Polsce potępiają LGTB i tylko to nazywają sodomią, jakby to był jedyny grzech Sodomy, są w błędzie. Myślą może, że kiedy na jedną grupę zrzucą cały odór grzechu, również swojego to im grzechu ubędzie?

Tak to nie działa.

Jeszua mówił o tym problemie do ludzi religijnych, czyli takich, którzy przez to, że wypełniają prawa swojej religii uważali się za lepszych od sodomitów. Posłuchajmy tego:

Zaczął grozić miastom w których dokonało się najwięcej jego cudów, że nie pokutowały (…) A ty, Kafarnaum, czy będziesz wywyższone aż do nieba? Będziesz strącone aż do piekła, bo gdyby się w Sodomie dokonały te cuda, które się stały u ciebie, stałaby jeszcze po dziś dzień!
Ale powiadam wam: lżej będzie ziemi sodomskiej w dniu sądu aniżeli tobie!
Mat.11:20-24.

Ludzie pomimo Jego głoszenia i cudów nie pokutowali ze swojego bałwochwalstwa maryjnego, nienawiści, cudzołożnego życia, pedofilii, chciwości, pijaństwa, obmowy, złodziejstwa, etc. bo myśleli, że są lepsi od tych sodomitów!
Kafarnaum, podobnie jak dziś wielu religijnych ludzi, myślało że będzie bardzo wywyższone! Jeszua uświadomił im ich prawdziwy stan!

Niech to będzie przestrogą przed osądzaniem innych. Może się bowiem stać tak, że ci których nazywają sodomitami któregoś dnia będą pokutować ze swoich grzechów i przyjmą zbawienie od Jeszuy – bo On umarł za grzechy wszystkich ludzi – a ci, który się uważają za lepszych i sprawiedliwszych od nich, skończą nie tam gdzie tego oczekują!

29 lipca 2019


Udostępnij