Udostępnij

Janusz Palikot twierdzi, że pewni ludzie w Polsce chcieli z Lecha Wałęsy zrobić ubeka, z Aleksandra Kwaśniewskiego alkoholika, a teraz z Bronisława Komorowskiego złodzieja. 
To, co wyróżnia tych wszystkich wymienionych powyżej to fakt, że wszyscy oni byli prezydentami Polski. Byli ludźmi sprawującymi najwyższy urząd w kraju czyli byli w miejscu najwyższego autorytetu. Tylko jeden z prezydentów nie był w ten sposób atakowany. Z oczywistych względów.

Noe był rolnikiem. Kiedy skończył się potop założył winnicę. Przyszły pierwsze zbiory i … upił się winem. Po czym leżał nagi w swoim namiocie.
A Cham, ojciec Kanaana, zobaczył nagość swojego ojca i opowiedział o tym poza namiotem obu swoim braciom.
Wtedy Sem i Jafet wzięli szatę, nałożyli ją sobie na ramiona i podeszli tyłem i przykryli nagość swojego ojca, a ponieważ oblicza ich były odwrócone, nie widzieli nagości ojca swego.
Cham i jego syn Kanaan, komentowali, to co zobaczyli i plotkowali na ten temat. Jafet i Sem odwrócili wzrok, by nie patrzeć na nagość swego ojca i jak szybko to było możliwe, okryli go.
Kiedy Noe się obudził i dowiedział się co mu jego najmłodszy syn i wnuk uczynili, przeklął ich!
Niech będzie przeklęty Kanaan, niech będzie najniższym sługą swoich braci. Potem rzekł: błogosławiony niech będzie Jehowa, Bóg Sema, a Kanaan niech będzie jego sługą!
Niech da Bóg i Jafetowi przestrzeń szeroką i niech zamieszka w namiotach Sema, a Kanaan niech będzie ich sługą!
1Mojż. 9:18 -27.

Noe, jak każdy człowiek żyjący na ziemi miał swoje słabości. Natomiast to, co zrobili Cham i Kanaan było szyderczym i poniżającym aktem.
Noe był ojcem całej rodziny ludzkiej w tamtym momencie. Był w miejscu szczególnego autorytetu.
Niszcząc autorytety, niszczymy gałąź na której sami siedzimy.
Historia udowodniła, że przekleństwo Noego wypełniło się. Przez całe wieki czarni ludzie byli sługami białych. Choć teraz w Jezusie, przekleństwo to jest anulowane dla tych, którzy wierzą.

Nie można szydzić i niszczyć autorytetów i być błogosławionym w życiu!

Jedynym człowiekiem który nigdy w życiu nie przekroczył Prawa – czyli nie zgrzeszył był Jezus z Nazaretu. Oprócz Niego – wszyscy zgrzeszyli. Pomimo to, Bóg zawsze daje nam szansę na osiąganie sukcesu w życiu. Dzięki przebaczeniu.

Gdybyśmy znali dziś Mojżesza tylko jako mordercę, króla Dawida tylko jako cudzołożnika, apostoła Pawła tylko jako zabójcę – to nie mielibyśmy na czym oprzeć naszej cywilizacji.
Mojżesz i Paweł zabili ludzi, Dawid cudzołożył, to wszystko jest prawdą ale oni pokutowali ze swoich grzechów, a Bóg dał im drugą szansę. Nie zniszczył ich, ani ich nie poniżył. Odbudował ich.
Dziś nie pamiętamy ich z powodu ich grzechów ale z powodu ich dokonań.

Mojżesz to dawca Prawa Bożego. Paweł głosił do zagubionych owiec z Domu Izraela i wszystkich innych pogan. Napisał połowę Nowego Testamentu. Dawid to największy król Izraela, przodek Mesjasza Jeszui, prorok. Twórca liturgii Świątynnej.

Pewnie, znając życie, jacyś ludzie w rodzaju Kanaana też próbowali ich zdyskredytować z powodu ich grzechów czy słabości. Tacy mali ludzie zawsze się znajdą. Bądź pewien, że nie jesteś jednym z nich.

Są ludzie, którzy tylko czekają na czyjeś potknięcie, grzech. Czekają, by kogoś oczernić. By kogoś zniszczyć. Myślą, że są Bogiem. Że to oni decydują kogo Bóg może użyć, a kogo nie!

Uderzają w autorytety. Tylko czekają, by z radością i satysfakcją swoją ofiarę oczernić i publicznie poniżyć. I pewnie coś złego zawsze znajdą, bo któż nie ma wad?
Tacy ludzie nie będą w życiu błogosławieni. Sem i Jafet, choć widzieli słabość swojego ojca, zasłonili oczy by na to nie patrzeć. Nie cieszył ich jego upadek. Przykryli jego grzech a nie rozpowszechniali go!

A jaki ty jesteś? Czy przykrywasz słabości ludzi w autorytecie czy ich niszczysz? Swoimi słowami, uczynkami, szyderstwem? Plotką. Nie dziw się, że Bóg cię nie błogosławi.
Jesteś tylko małym, podłym człowiekiem, który próbuje zyskać wielkość przez poniżanie innego człowieka. Nie tędy droga. Lepiej pokutuj i zmień swoje postępowanie. Idź i przeproś ludzi których opluwałeś dopóki nie jest za późno.

Jeśli ktoś próbuje niszczyć ciebie i twoje życie i powołanie z powodu twoich prawdziwych czy wyimaginowanych grzechów – nie pozwól na to. Bóg w ciebie wierzy i On zawsze daje swoim dzieciom następną szansę.
A szczekaczki niech szczekają. Bo jak mówi przysłowie: psy szczekają a karawana jedzie dalej!

28 listopada 2015


Udostępnij