Udostępnij

CO SIĘ WYDARZYŁO W KATOWICACH 28.01.2006 O GODZ.17.15? Cała Polska z wielką uwagą i współczuciem obserwowała to dramatyczne wydarzenie…

Bilans zawalenia się dachu wielkiej hali, to śmierć 63 osób, ponad 140 rannych. Wielkie rodzinne tragedie, a z drugiej strony olbrzymia radość, bo “mi, jej, jemu się jakimś cudem udało”. Wspaniała akcja ratownicza dająca nadzieję, że nawet w tych złych czasach są ludzie, którzy z narażeniem własnego życia zrobią wszystko, by ratować innych. Ogromna solidarność ludzi, którzy potrafili się zmobilizować i pomagali jak umieli, oddając swoją krew, pieniądze, czy okazując zwykła ludzką serdeczność i troskę. Takie dobre pospolite ruszenie.

Powinniśmy jako Polacy wyciągnąć wielką lekcję z tego co się wydarzyło i zacząć być solidarni nie tylko wtedy gdy dzieje się coś złego. Nauczmy się być solidarni we wspólnym budowaniu i pracy!

Niektórzy próbowali wykorzystać to wydarzenie do celów propagandowych, inni od razu zajęli się osądzaniem kto jest winien.

Słyszałam wypowiedź księdza, który opowiadał o tym, jak chodził pomiędzy zmarłymi i namaszczał ich olejem. Mówił, że ponieważ tylko kilka godzin minęło od ich śmierci, to jego namaszczanie ich zbawi (sic!). Z całym szacunkiem i do niego i do ofiar, ale ani on nie jest zbawicielem, ani oni nie będą zbawieni przez to co zrobił. Tylko Jezus ma moc zbawiać ludzi, każdego, kto Go o to poprosi. Śmierć to wielka tragedia, ale odejść z tego świata bez pojednania się z Jezusem, jest o wiele gorzej. Jak widać odejść można nagle i nieoczekiwanie bez względu na wiek. I to jest ta największa tragedia tych ludzi, bo pewnie jakaś ich część, może nawet ta większa, nie poszła do nieba lecz do piekła (czyściec nie istnieje).

JESTEŚ WIELKIM SZCZĘŚCIARZEM, BO JESZCZE MASZ SZANSĘ, JESZCZE ŻYJESZ, JESZCZE MOŻESZ POJEDNAĆ SIĘ Z JEZUSEM. NIE STRAĆ TEJ SZANSY I NIE ODWLEKAJ, BO NIKT Z NAS NIE WIE, CO MOŻE ZDARZYĆ SIĘ JUTRO.

Wymieniane są różne powody, które mogły być przyczyną tej tragedii: śnieg i lód na dachu, wady konstrukcyjne, niedbałe wykonanie, ruchy tektoniczne ziemi. Zapewne każdy z tych czynników przyczynił się w mniejszym lub w większym stopniu do tego co się stało. Kiedy jednak jeden z biskupów kościoła rzym.- kat. powiedział, że może jest to znak ostrzeżenia od Boga, dziennikarze zaczęli się z tego naśmiewać. Inni księża twierdzili, że przecież Bóg jest dobry i pełen miłości (co też jest prawdą). Więc jak to jest?

Jest jeszcze jedna przyczyna tego co się stało, duchowa przyczyna. Wszystko co się dzieje w rzeczywistości naturalnej ma swój początek w duchu. Przyczyną wszystkich złych rzeczy które dzieją się na ziemi jest GRZECH. Ludzie, narody siejąc grzech w określonym czasie go żną. Kiedy runęła wieża w Syloe, ludzie przyszli do Jezusa i opowiedzieli Mu co się stało i ile osób zginęło. Mieli też swój pogląd na to, który Jezus rozpoznał i skomentował.

Powiedział: “Czy myślicie, że ci którzy zginęli byli gorszymi grzesznikami od was i dlatego oni zginęli a wy żyjecie? NIE! Ale mówię wam, JEŚLI SIĘ NIE NAWRÓCICIE I NIE POKUTUJECIE, TAK SAMO POGINIECIE!” Jezus powiedział im, że grzech jest przyczyną zawalenia się tej wieży (oczywiście nie bezpośrednio), ale ludzie którzy zginęli, nie zginęli dlatego że byli gorsi od innych. I nie zrobił tego Bóg. Uczynił to grzech, który niesie ze sobą śmierć.

We wrześniu 2005, Bóg dał mi słowo prorocze, wzywające wierzących, ludzi do pokuty. Bóg ostrzegał nas, że i w Polsce mogą mieć miejsce różne złe wydarzenia. I rzeczy zaczęły się dziać. Zbór Boży śpi, wierzący żyją w odstępstwie, nie ma wstawiennictwa, nie ma przeciwwagi dla grzechu, nie ma tych, którzy wołają do Boga o łaskę i miłosierdzie dla Polaków. Zamiast tego egoizm, samolubstwo, materializm, cynizm i obłuda. I nie mówię teraz tylko o katolikach. TO ZBÓR BOŻY (nowonarodzeni wierzący) JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TO CO SIĘ DZIEJE.

Czy jesteś gotowy na przyjście Jezusa, czy służysz Mu, czy wypełniasz Jego wolę w swoim życiu?

MARANA THA, PRZYJDŹ PANIE JEZU!

katowice katowice katowice katowice


Udostępnij