Udostępnij

Jehowa mówi: Gdy mnie będziecie szukać całym swoim sercem objawię się wam, odmienię wasz los, zgromadzę was ze wszystkich narodów i ze wszystkich miejsc do których was rozproszyłem i sprowadzę was z powrotem do miejsca, skąd skazałem was na wygnanie, Jer. 29:13-14

Ktokolwiek by rozwiązał jedno z tych najmniejszych przykazań i nauczałby tak ludzi, będzie najmniejszym w Królestwie Niebios, a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios, nauczanie Jeszuy, Mat.5:19

Szukać, kochać Boga całym swoim sercem znaczy wypełniać wszystkie przykazania Tory.

Są wierzący którzy myślą, że jak przestrzegają Szabaty i Święta Jehowy to tym wypełniają całą Torę i nie muszą dawać dziesięcin, czy być częścią Zgromadzeń. Odrzucają by modlić się o chorych czy wyrzucać demony, etc. Błąd!
Z drugiej strony są wierzący którzy dają dziesięciny, są w kościołach i żyją dobrym chrześcijańskim życiem uważając że Szabaty i Święta są dla Żydów, a oni nie są pod tzw. zakonem. Błąd!

***

Kochani! Mamy kochać Boga całym naszym sercem i siłą i mocą! Czyli wypełniać wszystko czego uczy Tora!

I Szabaty i Święta Jehowy i dziesięciny i uznawać autorytety które ustanowił Bóg w swoim Ciele i wypełniać wizję którą Bóg poszczególnym Zgromadzeniom dał.
Albo jesteś pastorem albo masz pastora! Ludzie bez pastorów i Zgromadzeń nigdy nie dorosną do pełni swojego powołania i zawsze będą niedojrzali.

Nie bądźmy jak ci Izraelici z czasów Sędziów, którzy robili co chcieli, bo nie było Króla.

Ja wybrałam by czynić całą Torę. Ty też musisz dokonać wyboru. Co zrobisz?

7 czerwca 2019


Udostępnij